Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
35 Yıllık Deneyim
4 Akademik Program

İngilizce

Geleceğe Açılan Pasaportunuz

Okulumuz

1982’de kurulan LASC, ABD Eğitim Bakanlığı
Learn More

1982’de kurulan LASC, ABD Eğitim Bakanlığı tarafından tanınan Devam Eden Eğitim ve Öğretim Konseyi’ne (ACCET – Council for Continuing Education and Training) ek olarak Kaliforniya Özel Lise Sonrası Eğitim Bürosu (BPPE – Bureau for Private Postsecondary Education) tarafından da akredite edilmiştir. LASC, ABD Ulusal Güvenlik Bakanlığı ile bağlantılı olarak Öğrenci ve Değişim Ziyaretçisi Programı (SEVP – Student and Exchange Visitor Program) tarafından tasdik edilmiştir ve LASC’nin Birleşik Devletler’de eğitim görmek isteyen F-1 öğrencileri için I-20 düzenlemesi onaylanmıştır. Görevlendirilmiş Okul Yetkililerimiz, Ulusal Yabancı Öğrenci Danışmanları Birliği (NAFSA – National Association of Foreign Student Advisers) tarafından onaylanmıştır.

Nasıl Başvurulur

Öğrenciler Çevrim İçi Başvuru Formumuzu
Learn More

Öğrenciler Çevrim İçi Başvuru Formumuzu doldurarak çevrim içi olarak başvurabilir. Yurt dışından başvuran ve I-20 edinmek isteyen F1 öğrencileri, gerekli belgeleri yüklemeli ve ilgili ücretleri ödemelidir:

    • pasaportunuzun bir kopyası
    • son altı ay içinde bir tarihe sahip ve hesapta asgari 20.000 $ olduğunu gösteren banka hesap özeti. Bakmakla yükümlü olduğunuz kişileri getirmeyi planlıyorsanız lütfen ek bilgi için SSS bölümümüze bakın.
    • Yazılı Finansal Destek Beyanı (sadece banka hesap özeti öğrenci dışında birisi adına

düzenlenmişse gereklidir)

  • Başvuru Ücreti: 150 $
  • DHL ile I-20’nin Postalanma Ücreti: 60 $

Halihazırda Birleşik Devletler’de olup geçerli bir F1 vizesine ve başka bir okuldan alınan I-20’ye sahip olan ve LASC’ye transfer olmak isteyen öğrenciler ek olarak şunları da sunmalıdır: vizenin kopyası, mevcut I-20’nin kopyası, en son I-94‘ün kopyası ve transfer olma niyeti bildirimi formu.

Programlarımız

LASC, dört akademik program sunmaktadır:
Learn More

LASC, dört akademik program sunmaktadır: İkinci Dil Olarak İngilizce, Akademik Amaçlı İngilizce, TOEFL ve IELTS Sınav Hazırlığı. İkinci Dil Olarak İngilizce programımız, altı seviyeden oluşur. Programımıza girmek için asgari yeterlilik gereksinimi bulunmamaktadır. Her seviye, 12 hafta uzunluğundadır ve tüm program 1,5 yılda tamamlanabilir. Sıralı gelişmeyi sağlamak için her öğrencinin akademik gelişimini her seviyeden geçerken izleriz. Sizin için programımızın hangi seviyesinin uygun olabileceğini değerlendirmek üzere ücretsiz yerleştirme testimizi yapın.Öğrenciler, Pazartesi’den Perşembe’ye haftanın dört günü derslere girer ve sabah, öğleden sonra ve akşam programları arasından tercih yapabilir. Daha fazla bilgi için örnek bir ders programı indirin. Akademik takvimimiz, her Kış, Bahar, Yaz ve Güz mevsiminde dönemlere sahip üç aylık bir programı izler. Ancak öğrenciler herhangi bir zamanda kayıt yaptırabilirler.
SSS

En son I-94’ümü nasıl alabilirim?
Learn More

Başvuru
Banka hesap özetimde gösterilmesi gereken asgari miktar nedir?
Öğrenciler, bir sene boyunca geçerli bir I-20’ye hak kazanmak için asgari 20.000 $ göstermelidir. Öğrenci dışındaki başka birinin adına düzenlenen tüm banka hesap özetlerine Yazılı Finansal Destek Beyanı eşlik etmelidir.
I-20’mde bakmakla yükümlü olduğum kişiler bulunabilir mi?
Evet, ancak banka hesap özetiniz bakmakla yükümlü olduğunuz her kişi için ek bir 6.000 $ daha göstermelidir
En son I-94’ümü nasıl alabilirim?
Birleşik Devletler’e giren yabancı ziyaretçilere bir I-94 düzenlenir ve bu tüm giriş ve çıkışların bir kaydıdır. Öğrenciler I-94’lerini ABD Gümrük ve Sınır Koruma Birimi Web Sitesi‘nden edinebilir.
I-20 almak ne kadar sürer?
Başvurunuzu gönderdikten sonra başvuruyu işleme almak 2-3 iş günü sürer. Birleşik Devletler dışındaki öğrenciler DHL gönderimi için 3-5 iş günü daha beklemelidir (varış yerine bağlı olarak).Göçmenlik Durumu ve Vizeler
Turist Vizesiyle (B1 veya B2) öğrenim görebilir miyim?
Evet, turist vizesiyle haftada azami 17 saat öğrenim görebilirsiniz.
Öğrenci vizesiyle (F1) resmi olarak bir işte çalışabilir miyim?
Hayır, F1 öğrencilerinin ABD’de resmi olarak bir işte çalışmalarına izin verilmez.

Harç ve Ücretler
Harcımı ne zaman ödemem gerekir?
Harcınızı programa başladığınız günle aynı günde yatırabilirsiniz.

Okulunuz Suudi Arabistan Kültür Ataşeliği (SACM) destekli öğrencileri kabul ediyor mu?
Evet. LASC, Suudi Arabistan Kültür Ataşeliği tarafından onaylı bir İkinci Dil Olarak İngilizce programı olarak belirlenmiştir. Başvururken SACM tarafından düzenlenmiş bir mektupla beraber bir Yazılı Destek Beyanı da sunun.

Harcın yanı sıra başka hangi ücretleri ödemem gerekir?
Tüm öğrenciler 150 $ tutarındaki başvuru ücretini yatırmalıdır. Yurt dışından başvuran öğrenciler I-20’lerini postayla almak için varış yerine bağlı olarak 60 $ tutarındaki DHL ücretini ödemelidir. F1 öğrencileri, 200 $ tutarındaki kayıt ücretini doğrudan SEVIS’e ödemelidir. Gelinen ülkeye dayalı olarak başka ücretler de geçerli olabilir.

Birleşik Devletler’de öğrenim görmek için ne kadar paraya ihtiyacım var?
Bu değişiklik gösterir. Ancak konaklama, harç, kitap, yemek, ulaşım gibi tüm harcamaların dâhil olduğu kaba bir tahmin aylık 2.500 $’dır.

Okul İlkeleri
Birleşik Devletler’e ilk vardığımda okula hemen başlamak zorunda mıyım?
Evet. Göçmenlik mevzuatı, uluslararası öğrencilerin I-20’lerinde listelenmiş başlangıç tarihinde okula başlamaları gerektiğini belirtmektedir.

Akademik dönem çoktan başladı, derslere başlamak için takip eden üç ayı beklemek zorunda mıyım?
Hayır. Okulumuz devam eden kabullere izin vermektedir ve öğrenciler derslere istedikleri zaman başlayabilir.

I-20’mi devam ettirmek için gerekenler nelerdir?
Öğrenciler haftada 18 saat okula devam etmeli ve %80’in üzerinde bir devam kaydı sağlamalıdır. Öğrenciler ayrıca iyi bir akademik başarı da sağlamalıdır.

Bir F1 öğrencisi olarak seyahat edip tatile çıkabilir miyim? Ülkeden ayrılabilir miyim?
Programımıza 6 aylığına (iki üç aylık dönem) kaydolmuş olan öğrenciler, bir aylık tatile çıkma hakkına sahiptir. Programımıza 1 yıllığına (dört üç aylık dönem) kaydolmuş olan öğrenciler, üç aylık tatile çıkma hakkına sahiptir. I-20’lerinin okul görevlisi tarafından imzalanmasının ardından F1 öğrencilerinin ülkeden ayrılmalarına izin verilir.

LASC öğrenciler için konaklama imkânları sunuyor mu?
Evet. Konaklamaya ihtiyaç duyan öğrencileri Amerikalı bir ailenin yanına ya da tek kişilik veya paylaşımlı dairelere yerleştirebiliyoruz.

Akademik Konular
Çok az İngilizce biliyorum, bu sorun olur mu?
Hayır, okulumuzda öğrenim görmek için asgari İngilizce dil gereksinimi bulunmamaktadır. İkinci Dil Olarak İngilizce programımız, az İngilizce bilen veya hiç İngilizce bilmeyen öğrencilerden Üniversite düzeyinde öğrenim görmeyi isteyen öğrencilere kadar öğrencileri barındıran 6 seviyeden oluşmaktadır.

Okulunuz akredite midir?
Evet. LASC, ABD Eğitim Bakanlığı tarafından tanınan Devam Eden Eğitim ve Öğretim Konseyi’ne (ACCET – Council for Continuing Education and Training) ek olarak Kaliforniya Eyaleti Özel Lise Sonrası Eğitim Bürosu (BPPE – Bureau for Private Postsecondary Education) tarafından da akredite edilmiştir. LASC, ABD Ulusal Güvenlik Bakanlığı ile bağlantılı olarak Öğrenci ve Değişim Ziyaretçisi Programı (SEVP – Student and Exchange Visitor Program) tarafından tasdik edilmiştir ve LASC’nin Birleşik Devletler’de eğitim görmek isteyen F-1 öğrencileri için I-20 düzenlemesi onaylanmıştır. Görevlendirilmiş Okul Yetkililerimiz de ayrıca Ulusal Yabancı Öğrenci Danışmanları Birliği (NAFSA – National Association of Foreign Student Advisers) tarafından onaylanmıştır.

Okulunuza ne türde öğrenciler geliyor? Öğretmenleriniz deneyimli mi?
Öğrenci nüfusumuz çok fazla çeşitliliğe sahiptir ve birtakım milletleri temsil eder: Brezilyalı, Rus, İtalyan, Türk, Orta Doğulu, Çinli, Japon, Koreli, Güney Amerikalı, Vietnamlı, Tay ve daha peç çok millet. Öğretmenlerimizin tümü anadil konuşurudur ve çoğu yüksek lisans derecesine ve yurt dışında İngilizce öğretme deneyimine sahiptir.

Başka sorularım var
Sorunuza bir yanıt bulamadınız mı? Bir kayıt kabul uzmanı ile iletişim kurun veya şimdi birisiyle konuşmak için canlı sohbetimizi kullanın.

Harç ve Ücretler

Harç ve ücretlerin bir listesi buradan indirilebilir
Learn More

Yerleşkelerimiz / Bize Ulaşın

LASC, güneşli Güney Kaliforniya genelinde üç yerleşke
Learn More

LASC, güneşli Güney Kaliforniya genelinde üç yerleşke sunmaktadır: Los Angeles, Irvine ve Rowland Heights. Konumlarımız Kaliforniya’nın en popüler turist cazibe merkezlerinin bazılarına sadece birkaç dakika uzaktadır ve pek çok olanak, bol miktarda barınma ve sayısız eğlence seçeneği sunan bölgelerde yer alır.

Irvine campus (MAIN)
17320 Red Hill Ave., #300
Irvine, CA 92614
Phone : (949) 756-0321
Fax : (949) 756-0344

Los Angeles campus
3530 Wilshire Blvd., #190
Los Angeles, CA 90010
Phone : (213) 384-4123
Fax : (213) 384-4013

Rowland Heights campus
19119 E. Colima Rd., #201
Rowland Heights, CA 91748
Phone : (626) 810-2003
Fax : (626) 810-2073

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.