SSS

Öğrenciler, bir sene boyunca geçerli bir I-20'ye hak kazanmak için asgari 20.000 $ göstermelidir. Öğrenci dışındaki başka birinin adına düzenlenen tüm banka hesap özetlerine Yazılı Finansal Destek Beyanı eşlik etmelidir.
Evet, ancak banka hesap özetiniz bakmakla yükümlü olduğunuz her kişi için ek olarak bir 6.000 $ daha göstermelidir
Birleşik Devletlere giren yabancı ziyaretçilere bir I-94 düzenlenir ve bu tüm giriş ve çıkışların bir kaydıdır. Öğrenciler I-94'lerini ABD Gümrük ve Sınır Koruma Birimi Web Sitesi'nden edinebilir.
Başvurunuzu gönderdikten sonra başvuruyu işleme almak 2-3 iş günü sürer. Birleşik Devletler dışındaki öğrenciler DHL gönderimi için 3-5 iş günü daha beklemelidir (varış yerine bağlı olarak).
Harcınızı programa başladığınız günle aynı günde yatırabilirsiniz.
Evet. LASC, Suudi Arabistan Kültür Ataşeliği tarafından onaylı bir İkinci Dil Olarak İngilizce programı olarak belirlenmiştir. Başvururken SACM tarafından düzenlenmiş bir mektupla beraber bir Yazılı Destek Beyanı da sunun.
Tüm öğrenciler 150 $ tutarındaki başvuru ücretini yatırmalıdır. Yurt dışından başvuran öğrenciler I-20'lerini postayla almak için varış yerine bağlı olarak 60 $ tutarındaki DHL ücretini ödemelidir. F1 öğrencileri, 350 $ tutarındaki kayıt ücretini doğrudan SEVIS'e ödemelidir. Gelinen ülkeye dayalı olarak başka ücretler de geçerli olabilir.
Bu değişiklik gösterir. Ancak konaklama, harç, kitap, yemek, ulaşım gibi tüm harcamaların dâhil olduğu kaba bir tahmin aylık 2.500 $'dır.
Evet. Göçmenlik mevzuatı, uluslararası öğrencilerin I-20'lerinde listelenmiş olan başlangıç tarihinde okula başlamaları gerektiğini belirtmektedir.
Hayır. Okulumuz devam eden kabullere izin vermektedir ve öğrenciler derslere istedikleri zaman başlayabilir.
Öğrenciler haftada 18 saat okula devam etmeli ve %80'in üzerinde bir devam kaydı sağlamalıdır. Öğrenciler ayrıca iyi bir akademik başarı da sağlamalıdır.
Programımıza 6 aylığına (iki üç aylık dönem) kaydolmuş olan öğrenciler, bir aylık tatile çıkma hakkına sahiptir. Programımıza 1 yıllığına (dört üç aylık dönem) kaydolmuş olan öğrenciler, üç aylık tatile çıkma hakkına sahiptir. I-20'lerinin okul görevlisi tarafından imzalanmasının ardından F1 öğrencilerinin ülkeden ayrılmalarına izin verilir.
Evet. Konaklamaya ihtiyaç duyan öğrencileri Amerikalı bir ailenin yanına ya da tek kişilik veya paylaşımlı dairelere yerleştirebiliyoruz.
Hayır, okulumuzda öğrenim görmek için asgari İngilizce dil gereksinimi bulunmamaktadır. İkinci Dil Olarak İngilizce programımız, az İngilizce bilen veya hiç İngilizce bilmeyen öğrencilerden üniversite düzeyinde öğrenim görmeyi isteyen öğrencilere kadar 6 seviye barındıran programlarımız mevcuttur.
Evet. LASC, ABD Eğitim Bakanlığı tarafından tanınan bir kurum olan ACCET (Sürekli Eğitim ve Öğretim Akreditasyon Konseyi) tarafından akredite edilmiştir.
Öğrenci nüfusumuz çok çeşitlidir ve bir dizi milleti temsil eder: Brezilya, Rus, İtalyan, Türk, Orta Doğu, Çin, Japon, Kore, Güney Amerika, Vietnam, Tay ve diğerleri. Öğretmenlerin tümü anadili İngilizcedir ve çoğu ileri derecelere ve denizaşırı İngilizce öğretim deneyimine sahiptir.

ek sorularım var