İngilizce

Geleceğe Açılan Pasaportunuz

Şimdi başvurun

Online Appointment

Metin Bize Yazın - Bize Yazın - Bizi arayın - Bizimle tanışın

Rezervasyona geçin

Okulumuz

1982 yılında kurulan LASC, Los Angeles, Irvine ve Rowland Heights'ta kampüsleri bulunan Yoğun İngilizce Programları için lider bir kurumdur. LASC, ABD Eğitim Bakanlığı tarafından tanınan bir kurum olan ACCET (Sürekli Eğitim ve Öğretim Akreditasyon Konseyi) tarafından akredite edilmiştir. Okul, federal yasalara göre göçmen olmayan yabancı öğrencileri kaydetme yetkisine sahiptir (F1).

Latest News

Programlarımız

LASC üç akademik İngilizce Dil Okulu programı sunmaktadır: İkinci Dil Olarak İngilizce, Akademik Amaçlı İngilizce ve İş İngilizcesi. ESL programımız, giriş için minimum yeterlilik şartı olmayan altı seviyeden oluşmaktadır. Her seviyenin tamamlanması yaklaşık bir çeyrek (12 hafta) sürer. Sıralı ilerlemeyi sağlamak için her öğrencinin akademik ilerlemesini her seviyeden geçerken izliyoruz. Programımızın hangi seviyesinin sizin için uygun olabileceğini değerlendirmek için ücretsiz yerleştirme testimize katılın.

Öğrenciler, Pazartesi’den Perşembe’ye haftanın dört günü derslere girer. Dersler sabah, öğleden sonra ve akşam programları arasından tercih yapılabilir. Daha fazla bilgi için örnek bir ders programı indirin. Akademik takvimimiz, her Kış, Bahar, Yaz ve Güz mevsiminde dönemlere sahip üç aylık bir programı izler. Ancak öğrenciler her hangi bir zamanda da kayıt yaptırabilirler.

Harç ve Ücretler

Ücretlerin ve ücretlerin bir listesi burada incelenebilir.


Full-Time Students/F1 Students

All programs are Monday - Thursday, 18 hours per week

 • 1 week

  $ 180
  $ 180
  $ 180
 • 4 week

  $ 680
  $ 680
  $ 680
 • 12 week

  $ 2040
  $ 2040
  $ 2040

Part-Time Students

All programs are Monday - Thursday
Students requiring an I-20 are not eligible to enroll Part Time

 • 1 week

  $ 110
  $ 120
 • 4 week

  $ 380
  $ 400
 • 12 week

  $ 1,140
  $ 1,200

Konumlar

Yaşa, Öğren, Keyfine Bak

LASC, güneşli Güney Kaliforniya'da üç kampüs sunmaktadır. Konumlarımız, Kaliforniya'nın en popüler turistik yerlerinden birkaç dakika uzaklıkta olup bolca aktivite, geniş konut imkanları ve sayısız eğlence seçeneği sunan alanlarda bulunmaktadır. Dünyanın sörf başkenti Huntington Plajı'nda sörf yapmayı öğrenin. Disneyland'da gezintiye çıkın, Rodeo Drive'da alışveriş yapın, Hollywood Bulvarı'nda yıldızların üzerinde yürüyün ya da Pasifik Kıyısı Otoyolu'nda gezinin ve manzarayı yaşayın. LASC'de öğrencilerimize sınıflarımızın dört duvarını terk etmeyi ve Kaliforniya'nın sunduğu tüm deneyimleri yaşamayı yüksek oranda teşvik ediyoruz. Amacımız, öğrencilerimize çevrelerindeki dünyayla beraber hareket etmek ve etkileşim içinde bulunabilmek için ihtiyaç duydukları dil becerilerini sağlamak. Peki, neyi bekliyorsunuz? Keşfetmeye başlayın!

Öğrenciler ne diyorlar?...

Nasıl Başvurulur

F1 Öğrencisi

Amerika Birleşik Devletleri’nde okumak için gerekli F1 Öğrenci Vizesini almak için I-20 belgesi gereken Amerika Birleşik Devletleri dışından Öğrenciler

 • Passport Copy

  1

 • Bank Balance Certificate $20,000 min.

  2

  *(If you plan to come with your spouse or children, you can find additional information in the FAQ section we provide.)

 • Financial-Guarantee

  3

  *(Only required if bank balance certificate is different from student's name.)

 • Application Fee

  4

 • I-20 Postal Fee via DHL

  5

F1 Transfer Öğrencisi

Halihazırda Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan ve geçerli bir F1 vizesi ve başka bir okuldan I-20 belgesi olan öğrenciler

 • Visa Copy

  1

 • Current I-20 Copy

  2

 • Latest I-94 Copy

  3

 • Transfer Form

  4

SSS

Başvuru

Banka Hesap Özetinde Gösterilmesi Gereken Asgari Miktar Nedir?

Öğrenciler, bir sene boyunca geçerli bir I-20'ye hak kazanmak için asgari 20.000 $ göstermelidir. Öğrenci dışındaki başka birinin adına düzenlenen tüm banka hesap özetlerine Yazılı Finansal Destek Beyanı eşlik etmelidir.

I-20'Mde Bakmakla Yükümlü Olduğum Kişiler Bulunabilir Mi?

Evet, ancak banka hesap özetiniz bakmakla yükümlü olduğunuz her kişi için ek olarak bir 6.000 $ daha göstermelidir

En Son I-94'Ümü Nasıl Alabilirim?

Birleşik Devletlere giren yabancı ziyaretçilere bir I-94 düzenlenir ve bu tüm giriş ve çıkışların bir kaydıdır. Öğrenciler I-94'lerini ABD Gümrük ve Sınır Koruma Birimi Web Sitesi'nden edinebilir.

I-20 Almak Ne Kadar Sürer?

Başvurunuzu gönderdikten sonra başvuruyu işleme almak 2-3 iş günü sürer. Birleşik Devletler dışındaki öğrenciler DHL gönderimi için 3-5 iş günü daha beklemelidir (varış yerine bağlı olarak).

Harç Ve Ücretler

Harcımı Ne Zaman Ödemem Gerekir?

Harcınızı programa başladığınız günle aynı günde yatırabilirsiniz.

Okulunuz Suudi Arabistan Kültür Ataşeliği (SACM) Destekli Öğrencileri Kabul Ediyor Mu?

Evet. LASC, Suudi Arabistan Kültür Ataşeliği tarafından onaylı bir İkinci Dil Olarak İngilizce programı olarak belirlenmiştir. Başvururken SACM tarafından düzenlenmiş bir mektupla beraber bir Yazılı Destek Beyanı da sunun.

Harcın Yanı Sıra Başka Hangi Ücretleri Ödemem Gerekir?

Tüm öğrenciler 150 $ tutarındaki başvuru ücretini yatırmalıdır. Yurt dışından başvuran öğrenciler I-20'lerini postayla almak için varış yerine bağlı olarak 60 $ tutarındaki DHL ücretini ödemelidir. F1 öğrencileri, 350 $ tutarındaki kayıt ücretini doğrudan SEVIS'e ödemelidir. Gelinen ülkeye dayalı olarak başka ücretler de geçerli olabilir.

Birleşik Devletler'de Öğrenim Görmek Için Ne Kadar Paraya Ihtiyacım Var?

Bu değişiklik gösterir. Ancak konaklama, harç, kitap, yemek, ulaşım gibi tüm harcamaların dâhil olduğu kaba bir tahmin aylık 2.500 $'dır.

Okul İlkeleri

Birleşik Devletlere Ilk Vardığımda Okula Hemen Başlamak Zorunda Mıyım?

Evet. Göçmenlik mevzuatı, uluslararası öğrencilerin I-20'lerinde listelenmiş olan başlangıç tarihinde okula başlamaları gerektiğini belirtmektedir.

Akademik Dönem Çoktan Başladı, Derslere Başlamak Için Takip Eden Üç Ayı Beklemek Zorunda Mıyım?

Hayır. Okulumuz devam eden kabullere izin vermektedir ve öğrenciler derslere istedikleri zaman başlayabilir.

I-20'Mi Devam Ettirmek Için Gerekenler Nelerdir?

Öğrenciler haftada 18 saat okula devam etmeli ve %80'in üzerinde bir devam kaydı sağlamalıdır. Öğrenciler ayrıca iyi bir akademik başarı da sağlamalıdır.

Bir F1 Öğrencisi Olarak Seyahat Edip Tatile Çıkabilir Miyim? Ülkeden Ayrılabilir Miyim?

Programımıza 6 aylığına (iki üç aylık dönem) kaydolmuş olan öğrenciler, bir aylık tatile çıkma hakkına sahiptir. Programımıza 1 yıllığına (dört üç aylık dönem) kaydolmuş olan öğrenciler, üç aylık tatile çıkma hakkına sahiptir. I-20'lerinin okul görevlisi tarafından imzalanmasının ardından F1 öğrencilerinin ülkeden ayrılmalarına izin verilir.

LASC Öğrenciler Için Konaklama Imkânları Sunuyor Mu?

Evet. Konaklamaya ihtiyaç duyan öğrencileri Amerikalı bir ailenin yanına ya da tek kişilik veya paylaşımlı dairelere yerleştirebiliyoruz.

Akademik Konular

Çok Az İngilizce Biliyorum, Bu Sorun Olur Mu?

Hayır, okulumuzda öğrenim görmek için asgari İngilizce dil gereksinimi bulunmamaktadır. İkinci Dil Olarak İngilizce programımız, az İngilizce bilen veya hiç İngilizce bilmeyen öğrencilerden üniversite düzeyinde öğrenim görmeyi isteyen öğrencilere kadar 6 seviye barındıran programlarımız mevcuttur.

Okulunuz Akredite Midir?

Evet. LASC, ABD Eğitim Bakanlığı tarafından tanınan bir kurum olan ACCET (Sürekli Eğitim ve Öğretim Akreditasyon Konseyi) tarafından akredite edilmiştir.

Okulunuza Ne Tür Öğrenciler Devam Ediyor? Öğretmenleriniz Deneyimli mi?

Öğrenci nüfusumuz çok çeşitlidir ve bir dizi milleti temsil eder: Brezilya, Rus, İtalyan, Türk, Orta Doğu, Çin, Japon, Kore, Güney Amerika, Vietnam, Tay ve diğerleri. Öğretmenlerin tümü anadili İngilizcedir ve çoğu ileri derecelere ve denizaşırı İngilizce öğretim deneyimine sahiptir.